+380731709090

Ваше дозвілля в Києві

20 архітектурних пам’яток Києва

У кожного є в Києві свої улюблені куточки, є місця, де неодмінно треба побувати. І є пам’ятки, повз які не можливо пройти. Говорити про рейтинги тут безглуздо – кожен складає їх для себе. Але не милуватися ними неможливо.
Тому, приїхавши і знявши квартиру подобово в Києві, беремо фотоапарат і вирушаємо в фототурне по Місту, як називав його М.А. Булгаков. Щоб за шумом машин побачити казку Києва, ми просто відправимося в подорож.

Вийшовши з метро на станції «Площа Льва Толстого», піднімаємося вгору. Минаємо Парк імені Тараса Шевченка і виходимо до першої в нашій подорожі пам’ятки.

Червоний корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Головний корпус головного університету країни, розташований в центрі Києва, по вул. Володимирській, 60, був побудований 1837-1843 рр. Університет тоді носив назву Університету Святого Володимира. Цей найдивовижніший корпус Університету побудований в стилі класицизму, і до цього дня вражає міццю і гармонією. За корпусом в 1841 р був закладений Ботанічний сад, зараз – Ботанічний сад імені академіка О. Фоміна, один з найгарніших парків м.Києва.

Червоний корпус Київського університету

Червоний корпус Київського університету

Київський міський Будинок вчителя. Він розташований по діагоналі від Червоного корпусу університету. Побудований в 1912 році – тоді це був Педагогічний музей. Ця простора, світла будівля здається, незважаючи на розміри, дивно легкою, не  подавляє, а візуально збільшує простір навколо нього.

Київський міський Будинок вчителя і пам'ятник М.С. Грушевському

Київський міський Будинок вчителя і пам’ятник М.С. Грушевському

Національна опера України імені Тараса Шевченка. У декількох хвилинах ходьби від Університету, по вул. Володимирській, 50, розташована велична будівля Оперного театру. Вона була побудована в кінці ХІХ – початку ХХ ст., Після того, як колишня повністю згоріла. Тут обов’язково треба побувати, якщо вже ви приїхали до Києва – оренда квартир подобово вас не розорить, а вартість квитків в Оперу цілком доступна (правда, якщо вони є).

Національна опера України

Національна опера України

Золоті ворота. Головний в’їзд до Києва часів Ярослава Мудрого, названий на честь Золотих Воріт Константинополя, тепер опинився в самому центрі Києва сучасного. Потрапити до нього можна, просто вийшовши з метро на станції «Золоті ворота» (до неї недовго дістатися з будь-якого місця, де дав притулок вас Київ – оренда подобово в спальних районах чи непідйомна для вас). Споруда була зруйнована практично повністю, і тепер ми бачимо її реконструкцію. Ця фортечна вежа з воротами і надбрамної церквою і серед багатоповерхових новобудов не втрачає своєї величності. Оточивши себе парком, вона до цих пір зберігає відблиск Київської Русі.

Золоті ворота

Золоті ворота

Будинок Одинокого лицаря, на вулиці Ярославів Вал, побудований в стилі середньовічного замку. Про нього досі ходять похмурі легенди, розповідають навіть, що тут збиралися київське відьми. Ця оригінальна будівля споруджена в кінці ХІХ ст.

Будинок Одинокого лицаря

Будинок Одинокого лицаря

Національний науково-природничий музей Національної Академії наук України. Найбільший природознавчий музей України. Величезна, монументальна споруда в стилі неокласицизму красива сама по собі, але відвідування музеїв геології, палеонтології, археології, зоології, ботаніки справляє величезне враження.

Національний науково-природничий музей

Національний науково-природничий музей

Замок Річарда – Левине Серце, або будиночок Річарда – так називається незвичайний будинок в стилі британської готики у верхній частині Андріївського узвозу, трохи нижче Андріївської церкви. Про нього розповідають безліч легенд зі згадуванням нечистої сили, проклять і таємниць. Але кажуть, що він рятував захисників Києва в роки Другої Світової війни – в ньому влаштовували явочні квартири, але ніколи і нікого там не заарештували при облавах.

Замок Річарда - Левине Серце

Замок Річарда – Левине Серце

Андріївський Узвіз. Вся ця вулиця – пам’ятка Києва, одна з найкрасивіших вулиць міста, яка зберегла дух старого Києва і не потонула серед новобудов. Вона з’єднує Старе місто з Подолом. Зараз це центр художніх промислів і мистецтва, тут функціонує кілька театрів, відомий Музей однієї вулиці, Літературно-меморіальний музей М.А. Булгакова.

Андріївський Узвіз

Андріївський Узвіз

Будиночок Петра I. Ця фольклорна назва житлового будинку кінця XVII – початку XVIII ст. Зараз в ньому розташований Музей історії благодійництва в Києві.

Будиночок Петра I

Будиночок Петра I

Контрактовий будинок. У його приміщеннях укладалися торговельні контракти, звідки і пішла назва. Побудований в стилі класицизму в 1817 р після загибелі першого контрактового будинку під час пожежі.

Контрактовий будинок

Контрактовий будинок

Києво-Могилянська академія. Її Циркулярний корпус, розташований на вул. Григорія Сковороди, будувався з ХІХ ст., А потім багаторазово перебудовувався. Корпус названий так за своєрідну форму.

Києво-Могилянська академія

Києво-Могилянська академія

Національна філармонія України, розташована на Європейській площі (вул. Володимирський узвіз) споруджена в 1882 р за проектом архітектора В. Ніколаєва купецького зібрання. Під час Другої Світової війни будівля сильно постраждала, але була відновлена. До цього дня ця будівля з унікальною акустикою колонного залу – є один із центрів музичного життя Києва. Національна філармонія України

Національна філармонія України

Національна парламентська бібліотека України, раніше Київська публічна бібліотека, побудована в 1911 р на кошти, зібрані жителями міста. Це – найстаріша будівля саме бібліотечного призначення в Києві.

Національна парламентська бібліотека України

Національна парламентська бібліотека України

Маріїнський палац. Цю «ажурну» будівлю в стилі бароко було зведено за проектом архітектора Б. Растреллі в 1752 р. Зараз ця будівля, яка знаходиться поруч з будівлею Верховної Ради, є церемоніальною резиденцією Президента України. Дивно красива, вона прекрасна і вдень, але абсолютно заворожує, освітлена загадковим світлом ліхтарів в ночі – саме тоді, вона здається парить в потоках світла.

Маріїнський палац

Маріїнський палац

Будинок з химерами. У самому центрі Києва, на вулиці Банковій живе Казка, втілена в камені. Будинок, що побудований на самому початку 1900-х років за проектом архітектора В. Городецького, прикрашений скульптурами казкових створінь, земних і водних тварин, вигадливими прикрасами. Зараз це Будинок прийомів Президента України.

Будинок з химерами

Будинок з химерами

Будинок «удови, що плаче» (вул. Лютеранська, 23). Побудований в 1908 р в стилі модерн. Це сірий будинок казкового виду породжує легенди про походження назви.

Будинок «удови, що плаче»

Будинок «удови, що плаче»

Бессарабський ринок. Побудований за проектом Г. Гая. Оригінальні форми будівлі при значних розмірах надають йому легкість. Цікаво і побувати в самому ринку – там зберігається своєрідний колорит старого торгового Києва. Так що, якщо ви, приїхавши до Києва, подобово орендували квартиру неподалік – обов’язково сюди зайдіть.

Бессарабський ринок

Бессарабський ринок

Шоколадний будиночок на вул. Шовковичній, 17/2. Він був побудований в 1901 р за проектом В. Ніколаєва в стилі італійського ренесансу. Ця будівля коричневого кольору, за рахунок особливостей оформлення залишає відчуття, ніби вона складена з шоколаду. Навіть серед новобудов цей невеликий будинок не втрачається, а виглядає дорогоцінним прикрасою.

Шоколадний будиночок

Шоколадний будиночок

Косий капонір Нової Печерської фортеці. Як фортеця вона не діяла жодного дня, але капонір використовувався як політична в’язниця після польського повстання 1863 р. Зараз це музей «Історія використання споруд Київської фортеці». Він знаходиться в густо населеному районі, в оточенні багатоповерхових будинків, де є подобова оренда квартир – Київ чекає вас, щоб прямо з вікна показати свої таємниці. Косий капонір Нової Печерської фортеці

Косий капонір Нової Печерської фортеці

Лисогірський форт. Якщо вам хочеться таємниці і старовини, безумовно, треба відвідати це місце. Тут на початку ХХ століття зберігалися вибухові матеріали, а в 1918 р на цих складах відбувся колосальний вибух.

Лисогірський форт

Лисогірський форт

Звичайно, в нашій прогулянці ми познайомилися лише з малою частиною секретів Києва, тому після відпочинку знайомство з ними треба продовжити, тим більше що вартість квартири за добу цілком дозволяє залишитися в Києві довше.

Детальніше

Автор: Сикорский Т.А.

Опубліковано: 25 Березня 2016