+380731709090

Ваше дозвілля в Києві

30 цікавих фактів про Київ

Ви приїжджаєте до Києва – по роботі, або просто познайомитися з цікавими людьми. Цілий день ви зайняті, ввечері – відпочиваєте … Щоб не піклуватися про речі, щоб було комфортно, як удома, знімаєте квартири в Києві подобово – це те, без чого бувати в Місті дуже незручно. Знаєте, як проїхати в потрібний офіс, знаєте трохи центр … А що ви розповісте про Київ, приїхавши додому? Спеціально для вас ми знайшли цікаві факти, які прикрасять ваш розповідь.


1. Будинок Гінзбурга був найвищою спорудою Російської імперії (і довоєнного СРСР), першим хмарочосом України (12 поверхів, 60 м). До речі, використовувався він як готель, а ще там можна було зняти квартиру – в Києві завжди було багато приїжджих.
2. «Тролейбусні поїзда» (зчеплені тролейбуси) вперше з’явилися в Києві.
3. Хрещатик – тричі рекордсмен серед центральних вулиць європейських столиць: найширший (75 м), найкоротший (1300 м) і змінив більше всіх назв (7 разів).
4. Володимирська вулиця – одна з найстаріших в Києві, їй понад тисячу років.
5. Станція метро «Золоті ворота» входить в десятку найкрасивіших станцій метро світу.
6. Найбільш відвідуваний музей Києва – Києво-Печерська Лавра, понад мільйон туристів на рік.
7. Національного парку немає майже ні в одній європейській столиці. А в Києві в межах міста розташований НПП «Голосіївський».
8. Батьківщина-Мати – один з найвищих пам’ятників світу (102 м), вище, ніж Статуя Свободи (93 м).
9. Київський фунікулер з’єднує два найдавніших району Києва – Верхній Місто і Поділ; до того ж це – найкоротший міський маршрут (222 м).

Київський фунікулер

Київський фунікулер


10. Перша електрична трамвайна мережа в Російській імперії і друга в Європі з’явилася в Києві в 1892 р. Зате тепер трамвайні колії ліквідуються з максимальною швидкістю, а даремно – це дуже екологічний вид транспорту.
11. Лиса гора в Києві виникла не через підступи нечистої сили, а через звичайну сокиру: ліс на ній просто вирубали на дрова.
12. Київ знаходиться в першому десятку найзеленіших міст Європи (близько 20 м2 зелених насаджень на одну людину), правда, стараннями бариг і дурнів, що знищують парки і сквери, успішно відкотився з третього місця, набагато ближче до кінця десятки. Інші садять – ми рубаємо.
13. Проблеми з перевантаженими фурами спостерігалися в Києві ще в середні століття: купці, щоб не платити зайвий раз податок на проїзд завантажених возів через місто, дуже сильно їх перевантажували. Правда, міська влада боролися з цим явищем досить ефективно – якщо віз ломався – весь товар конфісковували. Непоганий варіант для боротьби з перевантаженими фурами в місті.
14. Сталін в 1947 р наказав знайти поховання Юрія Долгорукого в Храмі Спаса на Берестові (біля Києво-Печерської Лаври). Останків його не знайшли – але надгробок встановили. Але засновник Москви дійсно похований в Києві – в 1989 році, його таки знайшли.
15. Три об’єкта Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО з семи українських знаходяться в Києві (Києво-Печерська Лавра, Софія Київська, Церква Спаса на Берестові.

Церква Спаса на Берестові

Церква Спаса на Берестові


16. За легендами, поки стоїть Софія Київська – стоятиме Київ.
17. В Андріївській церкві ніколи не було і немає дзвонів – за сказаннями, при першому ж ударі її дзвонів, з надр землі підніметься вода і затопить Київ і навколишні землі.
18. Офіційно роком заснування вважається 482 р., але перша згадка в літописних джерелах (по ньому і визначається час заснування міста) – 860 р. Правда, археологічна датування перших споруд Києва вказує на VI-VII століття.
19. На пляж на Трухановому острові ви покрокуєте по найдовшому пішохідному мосту в Європі.
20. Голосіївський парк був закладений 1631 р Петром Могилою – це перший рукотворний український парк.

Національний природний парк «Голосіївський»

Національний природний парк «Голосіївський»


21. До реконструкції Майдану Незалежності в підземному переході на Костьольну можна було побачити залишки Лядських воріт – там був маленький музей. Його ліквідували під час реконструкції.
22. Київ знаходиться на 6 місці в Європі за чисельністю населення. Але в XI столітті він займав площу, рівну площі десяти тодішніх Парижів.
23. Київ вважається каштановою столицею, але каштан – вселенец, а не рідний вид дерев для України.
24. Найстаріший житловий будинок Києва розташований на Подолі, йому більше 250 років. Правда, квартири подобово в Києві знімають в більш сучасних будинках.
25. Велика Лаврська дзвіниця нахилена на північний схід на 62 см.
26. Станція метро «Арсенальна» – найглибша станція в світі (105 м), вона може служити бомбосховищем навіть при атомному бомбардуванні. Однак, вилазити з нього буде, на жаль, нікуди.
27. Архітектор Б. Растреллі ніколи не бував в Києві – його проект Андріївської церкви довелося коригувати відповідно до особливостей рельєфу.
28. Перший будинок на Хрещатику (тоді – Хрещатій долині) з’явився в 1797 р. Зараз же, на Хрещатику ціна квартири за добу, успішно конкурує з цінами  в гарному готелі.
29. При будівництві Володимирського собору змінилися п’ять архітекторів.
30. Київ – столиця навіть у птахів. Тут найбільша в Україні різноманітність пісень у зяблика.

Детальніше

Автор: Сикорский Т.А.

Опубліковано: 25 Березня 2016