+380731709090

Ваше дозвілля в Києві

Церкви і храми Києва

Київ неможливо уявити собі стандартним містом зі скла і бетону. Незважаючи на стрімкі перебудови, місто зберігає свій дух, своєрідність; відчуття старовини – змішалися з сучасністю. І не в останню чергу це відбувається завдяки тому, що тут проявляються риси Стародавнього Києва. Але ж завжди однією з притаманних Києву рис булла наявність церков і соборів. Радянські роки не пощадили багато з них, але навіть ті, що залишилися, найбільше зберігають відблиск Києва не XIX століття, як більшість пам’ятників «мирської» архітектури, а набагато більш давнього, середнього і навіть часів Русі. І навіть нові церкви несуть в собі, в загальному, той же древній, незнищенний стиль Міста.

Щоб познайомитися з релігійними пам’ятками Києва, буде потрібно далеко не один день. Тому, перш ніж відправитися в паломництво по церквам Києва, необхідно подбати про притулок. Найпростіший варіант вирішення цієї проблеми – оренда квартири в Києві подобово. Тепер можна вирушати – будь то паломництво або ж просто бажання торкнутися історії і краси.

Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра.
Найвідомішим і найбільш відвідуваним релігійним об’єктом Києва, безумовно, є Києво-Печерська Лавра. Цей величний архітектурний комплекс розкинувся на високому березі Дніпра, видимий здалеку, і виступаючий неповторним контуром на тлі західного неба. Найбільша православна святиня України була заснована в 1051 році. Тоді вона була печерним монастирем. Саме вона стала центром православ’я в Київській Русі, в ХІІ столітті отримавши статус Лаври – головного монастиря. І з тих пір значення її в релігійному житті не зменшується, як і не зменшується потік людей, які бажають побачити такий древній пам’ятник культури країни. Її будови, різних років і навіть століть, споруди привертають увагу любителів архітектури. І ніхто не може не зацікавитися і не відвідати знамениті Лаврські Печери.

Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра

Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра

Собор Святої Софії Київської.
Одна з найстаріших релігійних споруд Києва, Софія Київська, немов повертає нас у часи Київської Русі. Зведена за часів князя Володимира і Ярослава Мудрого, вона присвячена Софії – Премудрості Божої, як знак нерозривного зв’язку з Константинополем. Одна з небагатьох споруд, що уціліла з часів Київської Русі, багаторазово добудовувалась, перебудовувалася, ремонтувалася, вона все одно зберігає відбиток незмірної давнини. На її стінах знайдені унікальні фрески, які розповідають про життя Русі і її природу. Навіть якщо ви не сповідуєте християнство, сюди варто прийти, щоб відчути глибину часу, з якого проступають контури початку нашої країни.

Собор Святої Софії Київської

Собор Святої Софії Київської

Михайлівський Золотоверхий Собор.
Один з найдавніших соборів, побудований в XI столітті, не тільки релігійний центр, а й унікальний пам’ятник архітектури різних епох, в радянські часи був демонстративно знищений. Правда, фрески були вивезені – але унікальна споруда перестала існувати. Його відтворили на початку 1990-х років. Повернулися в нього і вивезені раніше фрески. Зараз це один з найбільш шанованих храмів, сюди йдуть і віруючі, і просто відвідувачі, охочі побачити відроджене диво Києва. А дзвін його 11 грудня 2013 року, пролунав уперше після 1240 – року монголо-татарської навали, немов вималював зв’язок часів.

Михайлівський Золотоверхий Собор

Михайлівський Золотоверхий Собор

Видубицький монастир.
Ще один з монастирів, що з’явився ще за часів Київської Русі – Видубицький, вотчинний монастир Мономаховичів. Перший монастир був дерев’яним, кам’яні споруди з’явилися пізніше. Однак і вони не збереглися до наших днів – війни і Дніпро не пощадили ці будівлі. Нинішній монастир побудований в XVIII столітті в стилі українського бароко. Якщо ви вирішите помилуватися їм – після підніміться по горі, і ви потрапите в інший «храм» – храм ботаніки, Національний Ботанічний сад імені М.М. Гришко з його чудовими експозиціями рослин. Найкраще це робити в травні, коли цвіте знаменита ботсадівска сирень – тоді в сиреневому квіті, блакиті неба і білих хмарах Видубицький монастир просто вражає уяву.

Видубицький монастир в піні бузку

Видубицький монастир в піні бузку

Звичайно, це лише мала дещиця святинь Києва, і щоб хоч трохи познайомитися з усіма храмами Столиці, все-таки буде потрібна подобова оренда в Києві квартири або будинку, тим більше, що ціна квартири за добу не так і велика в порівнянні з готелями.

Детальніше

Автор: Сикорский Т.А.

Опубліковано: 26 Березня 2016