Якою мовою говорити?
Державна мова України – українська, на ній ведеться вся документація. Але спілкуватися вам ніхто не перешкодить і російською – більшість жителів країни вільно розмовляють цією мовою, російську мову в багатьох містах можна почути частіше, ніж українську. Правда, останнім часом ситуація потроху змінюється, але навряд чи хтось зверне увагу на тих, що говорять по-російськи.
Чим платити?
Національна валюта – гривня (скорочено – грн., Символ – рукописне г, з двома горизонтальними паралельними лініями). Номінали: 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 грн.
Обмін непередбачає ніяких складнощів – в будь-якому банку Києва (а їх багато, і в будь-якому районі, правда, працюють банки в основному з 9-00 до 17-00). Багато і пунктів обміну, а банкомати є практично на кожному кроці.
Оплата з банківських карт – MasterCard, Visa, American Express – доступна в більшості великих торгових закладів, а також у багатьох ресторанах і готелях.
Національна валюта.
Котра година?
Україна відноситься до часового поясу UTC + 2 (східноєвропейський час, +2 години до середнього часу за Гринвічем).
Неприємною особливістю є перехід на літній (остання неділя березня, 03:00) і зимовий час (остання неділя жовтня, 4:00).
Як прилетіти?
У Києві є два пасажирських аеропорта.
Розташований біля м. Бориспоіль Міжнародний аеропорт «Бориспіль» (близько 45 км від Києва), інший- знаходиться прямо в межах міста, «Київ-Жуляни» (колись він був за містом, біля с. Жуляни, але – місто розрослося).
Від «Борисполя» можна без проблем дістатися до будь-якої точки мКиїва на таксі або ж на спеціальних маршрутних автобусах «Політ» (їх кінцева – на Центральному залізничному вокзалі).
А від «Жулян» ходить звичайний міський транспорт – маршрутки, тролейбус, всюдисущі таксі.
Аеропорт в Борисполі
Як їздити по місту?
З транспортом в Києві проблем не виникає. У потрібний район, для оренди квартири в Києві – легко дістатися на метро, а також на маршрутках, тролейбусах, автобусах, трамваях і навіть на міських та приміських електричках. Є і така екзотика, як фунікулер, що зв’язує Верхнє Місто і Поділ. Зручніше ж всього, їздити на таксі (якщо дозволяють кошти). Всі види транспорту, крім таксі, працюють з 6 години ранку і до півночі (у свята і в дні великих спортивних подій час роботи може продовжуватися).
Поїзд метро.
Що пити?
Вода в кранах в більшості районів не найкраща, її бажано кип’ятити. Інший варіант – купувати питну воду або ж набирати в безкоштовних міських бюветах (там вона смачна і якісна).
Спиртне ж вживати слід в спеціалізованих кафе, барах, ресторанах, де воно є у вільному продажу.
Куріння в громадських місцях заборонено, крім відведених для цього місць.
Міський бювет з питною водою
Як отримати допомогу?
Екстрені служби викликаються безкоштовно з будь-якого телефону:
пожежна – 101;
поліція / міліція – 102;
швидка допомога – 103;
служба газу – 104.
Міськдовідка, авжеж, не екстрена служба, але знати її номер корисно – 061.
Український поліцейський патруль
Мобільні оператори
Київстар; Life :); МТС (зараз замінюється на бренд Vodafone).