+380731709090

Ваше дозвілля в Києві

Київська Голландія: Оболонська набережна і Київське водосховище

Втомившись від вузеньких вуличок Подолу, переповнених людьми і машинами, або ж закрутившись в штовханині Петрівки, дуже приємно опинитися на просторій, спокійній вулиці на березі Дніпра, де немає машин, зате багато клумб і скульптур. Вздовж  берега Дніпра проходить дивовижна вулиця – Оболонська набережна. Якщо вам треба зняти квартиру в Києві – постарайтеся влаштуватися ближче до неї. Кращого місця для спокійного відпочинку не знайти.

Отже, від Московського моста прямуємо вгору за течією Дніпра, притискаючись ближче до води. Саме так ми і потрапимо на цю Вулицю з майбутнього. Вона дійсно не відноситься до скільки-небудь старої забудови, її поява датується 2000-ми роками. Що відразу ж звертає на себе увагу – так це повна відсутність всюдисущих машин. Оболонська набережна від початку і до кінця – пішохідна зона. Тому і виглядає вона, незважаючи на забудову, швидше  парковою алеєю або набережній курортного міста. Цей образ доповнюється численними клумбами, в тому числі і розташованими прямо посеред вулиці, та доглянутими деревами.

Оболонська набережна

Оболонська набережна

Вікна багатоповерхових будинків виходять прямо на Оболонську затоку, і для того, щоб опинитися біля самої води, треба затратити не більш п’яти хвилин – просто спуститися і пройти кілька десятків метрів. От уже де варто влітку зняти подобово квартиру в Києві. Ще більше посилює відчуття “не-київськості» ціла група котеджів, яка розташувалася серед багатоповерхової забудови.

До всіх красот додається також і достаток скульптур. Тут є ціла Алея муз прямо біля Дніпра. А ще, гуляючи, там можна побачити Царівну-жабу і навіть попросити Золоту рибку виконати ваше бажання. Відчути підтримку вірних друзів – мами і цуценятко ретриверов. Є тут і задумлива Русалка, і відважний Котигорошко, який перемагає Змія-Горинича …

Царівна жаба

Царівна жаба

Пам'ятник собачої вірності

Пам’ятник собачої вірності

Якщо хочеться доторкнутися до таємниць недалекого минулого, то зовсім недалеко розташована «оболонский підводний човен» – залишки недоробленого шматка метро, який намагалися будувати ще в сталінські часи. Можна пофантазувати, що це був і зовсім якийсь таємничий «об’єкт № 1».

Таємничий «Об'єкт №1»

Таємничий «Об’єкт №1»

А якщо у вас накопичилися Питання-на-які-треба-дати-відповідь – оболонці охоче підкажуть, як пройти до абсолютно особливому Лабіринту, який прямо-таки відсилає нас в «Хроніки Амбера» Р. Желязни. Адже кажуть, тому, кто пройшов його він обов’язково дає відповіді …

Лабіринт, що дає відповіді

Лабіринт, що дає відповіді

Не дивно, що набережна полюбилася всім жителям Оболоні, та й взагалі киянам і навіть гостям столиці. Тут в ласкаві літні вечори, буває досить багатолюдно – немов на березі моря. Тому сприяє і достаток кафешок і ресторанів, і можливість трошки охолонути, купаючись у Дніпрі.

До речі, про купання. Недалеко від набережної, є вельми популярний, другий в Києві за кількістю відвідувачів, нудистський пляж. Досить просторий і затишний, він привертає масу народу. Правда, в останні роки, через відсутність волнобоя, там пишно розростається пишна водна рослинність, заважаючи любителям відпочинку без зайвої цивілізованості купатися в своє задоволення.
Тепер, в думках про купання, солодкими хвилями Дніпра переносимося вище за течією, на Київське водосховище.

На березі Київського водосховища

На березі Київського водосховища

Минувши неспокійні вулиці Вишгорода, опиняємося в поясі баз відпочинку, дач, кемпінгів. Тут, в соснових лісах на березі Київського моря, можна спокійно відпочити в тиші і самоті, покататися на взятих напрокат човнах і катамаранах, порибалити. Є навіть цілий ряд яхт-клубів. Загалом, тут – роздолля для тих, хто, знімаючи квартиру в Києві подобово і уникаючи похідних незручностей, прагнути побути на природі.

Детальніше

Автор: Сикорский Т.А.

Опубліковано: 26 Березня 2016